ASİAD1989/ Darbe Girişimine Tepki

Ankara İş Dünyası Platformu hafta sonu gerçekleşen darbe girişimi üzerine ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in başkanlığında bugün (18 Temmuz 2016) olağanüstü toplandı. Toplantıya katılan başkan ve yönetim kurulu üyesi düzeyinde katılan iş dünyası örgütleri şunlar: ASO, AGSD, ASİAD, AKSİAD, GGYD, KAZAN SİAD, MÜSİAD ANKARA ŞUBE, OSİAD, ORSİAD, TÜSİAV, HASSİAD, TÜGİAD ANKARA ŞUBESİ Platform, toplantı sonrası bir bildiri yayınlayarak darbe girişimini kınadı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir tarafından okunan Ankara İş Dünyası Platformu’nun bildirisi şöyle: “Bizler, Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları olarak 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimini lanetliyor, milletimizin, demokrasimizin ve seçilmişlerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

Millet iradesine karşı yapılan darbe girişimi, halkımızın demokrasiye sahip çıkmasıyla sonuçsuz kalmıştır. Halkımızın güçlü bir irade göstererek demokrasiye sahip çıkmasının, olumlu siyasi ve ekonomik sonuçları olacaktır. Demokrasi güçlendikçe ekonomi de güçlenecektir. Halkımız, milli iradeden başka hiçbir iradeyi kabul etmediğini ve etmeyeceğini canı pahasına, şehitler vererek, açıkça ortaya koymuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu darbe girişimini gerçekleştiren paralel devlet yapılanmasına mensup hainlerin en kısa sürede hukuka uygun bir biçimde hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılması en büyük temennimizdir. Paralel devlet yapılanması mensup ve yandaşlarının devlet kurumlarından olduğu gibi, finansman kaynaklarının kurutulması için iş dünyasından da temizlenmesi gerekmektedir.

Ekonomimizin temellerinin ne kadar sağlam olduğunu bu darbe girişimi bir kez daha göstermiştir. Ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası’nın almış olduğu tedbirler sayesinde darbe girişiminin ekonomi üzerinde hemen hemen hiçbir etkisi olmamıştır. Piyasalar hızla kendi dinamiklerine geri dönmüştür. Bundan sonra bize düşen daha çok çalışmak, işimize devam etmek. Biz de, Ankara’daki iş dünyasının temsilcileri olarak işimizin başındayız, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Bu süreçte, dik duruşuyla demokrasiye sahip çıkan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca başta Başbakanımız olmak üzere TBMM’de grubu bulunan siyasi parti liderlerimize; büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren emniyet güçleri, yargı mensupları, medya çalışanları ve darbeye karşı duran Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemiz güçlü bir ülkedir. Milletimiz bu sıkıntılı günleri de kısa sürede geride bırakmıştır, demokrasimiz bu süreçten güçlenerek çıkmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ankara Sanayicileri ve İşadamları Derneği 2016 Olağan Genel Kurul İlanı

ANKARA SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 2016 YILI OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

Derneğimizin 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 18/06/2016 Cumartesi Günü saat 14.00 de Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level A Blok Kat:11 No:54 Çankaya ANKARA adresinde aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere yapılacaktır.
Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı aynı gündemle 25/06/2016 Cumartesi günü saat 14.00 de aynı adreste çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

YÖNETİM KURULU

GÜNDEM

  1. Açılış, Yoklama, Saygı duruşu ve İstiklal Marşınım Okunması,
  2. Divan Heyetinin seçilmesi ve divana, Divan tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi,
  3. Yönetim ve Denetim Kurulu raporlarının okunması,
  4. 2015 Yılı Hesaplarının Okunması
  5. Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası,
  6. Tahmini bütçenin okunması ve onaylanması,
  7. Tüzük değişikliği konusunun görüşülüp karara bağlanması,
  8. Dilek ve Temenniler, Kapanış

İdeal Kentler Zirvesi için Geri Sayım Başladı

ASİAD (Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği) ve Başbakanlık Tanıtma Fonu iş birliği ile düzenlenecek olan Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi 11-12 Mayıs tarihlerinde Rixos Ankara Hotel’de gerçekleştirilecek.

Zirve’nin amacı, sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için kentsel dönüşüm sürecinde ilgili enstitülerin daha fazla gelişim göstermesine katkı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda
daha yaşanılabilir kentler için dünya çapında önemli kentsel projelere imza atmış 7 farklı ülkeden mimarların, kentsel tasarımcıların ve belediye başkanlarının değerli katılımları ile ideal kent kavramı yeniden tanımlanacak.

ASİAD’ın önderliğinde gerçekleşecek olan Zirve, kent hayatını koruyan ve yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen yeni kentsel dönüşüm politikalarına öncülük edecek.

Zirve programını incelemek için lütfen linke tıklayınız.